Geplaatst op 26 januari 2010, 12:57 uur door Jouri Fledderman
Voor de heren van TriVia stond afgelopen zaterdag het tweede duel na de winterstop op het programma. Na de thuisnederlaag tegen MZPC de Reest vorige week hadden de heren wat goed te maken. Om de derde positie op de ranglijst niet kwijt te raken moest gewonnen worden van Orca uit Leeuwarden. De Groningers reisden af naar de Friese hoofdstad met een complete selectie.
De eerste periode begon ronduit slecht voor de Groningers. Veel passes kwamen niet aan, de midvoor werd niet gevonden en er werd te weinig ingezwommen. Desalniettemin werden er wel kansen gecreëerd, maar ook hier werd slordig mee omgegaan. Orca kon in de eerste periode maar een paar keer voor gevaar zorgen, de ploeg uit Leeuwarden ging echter zorgvuldiger om met de kansen. Het kwam halverwege de periode dan ook op een 1-0 voorsprong uit een overtalsituatie.
In het tweede bedrijf was het spelbeeld hetzelfde als in het eerste. TriVia slordig spelend, onzorgvuldig omgaand met de kansen, met Orca daar tegenover dat niet veel kansen creëert maar ze wel afmaakt. Daar kwam voor de Groningers ook nog bij dat coach Engel Vrieling weggestuurd werd bij het bad wegens commentaar op de leiding. Dit alles zorgde ervoor dat de ploeg uit Leeuwarden in deze periode vrij gemakkelijk uit kon lopen tot 3-0. TriVia scoorde in deze periode nog wel tegen, dit doelpunt werd echter afgekeurd door de scheidsrechters. Op de middellijn was in hun ogen een overtreding begaan, waarbij spelers van beide ploegen een uitsluiting kregen.
Pas in de derde periode scoorde TriVia voor de eerste maal, Jouri Fledderman zorgde met een lobbal voor de eerste Groningse treffer van de wedstrijd. Het veranderde echter niets aan het spelbeeld, Orca hield de touwtjes vrij gemakkelijk in handen en TriVia kon er niets tegen doen. Ook in deze periode kon de Orca, door een benutte overtalsituatie en goed uitgevoerde counter, kinderlijk eenvoudig uitlopen.
Tot aan het einde van de wedstrijd bleef TriVia onmachtig, ook in de laatste periode lukte het de Groningers maar niet om iets van grip op Orca of op de wedstrijd te krijgen. De midvoor van TriVia werd niet een keer gevonden en ook inzwemacties werden nauwelijks gemaakt. Orca kon daarom ook in de vierde periode uitlopen, tot 7-1. Jouri Fledderman bepaalde met een backhand wel de eindstand op 7-2.
Wederom behoudt TriVia de derde plek op de ranglijst, omdat ook deze week concurrenten EZC en Proteus punten laten liggen. Volgend weekend spelen de heren in eigen bad tegen koploper SGHA uit Heerenveen. De wedstrijd begint om 19:30 en wordt gespeeld in het Helperbad.
Periodestanden: 1-0, 2-0, 2-1, 2-1
Man meer: 1 uit 6; Man minder: 2 uit 5
Doelpuntenmakers: Jouri Fledderman 2x
